Kalendarz wydarzeń

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najbliższe wydarzenia

Aktualnie mie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Nasze oddziały

Trwa nabór na II semestr do wszystkich  szkół Wszechnicy Zabrzańskiej

Opiekun Medyczny - NOWA Kwalifikacja - trwa nabór

OPIEKUN MEDYCZNY! - dołącz do klasy na nowy semestr! Nabór uzupełniający!

Zapisy: bit.ly/wszechnicazapisy

Oferujemy:
➡ bezpłatną naukę,
➡ Świetnie wyposażone laboratorium,
➡ Egzaminy na miejscu
➡ 100% zdawalności na egzaminie zawodowym!
tel. 784 420 941

⬇⬇⬇
bit.ly/wszechnicazapisy

misericordiazabrze@onet.pl
www.wszechnica.zabrze.pl

Zajęcia w nowej lokalizacji! - Centrum Innowacji Silesia, ul. Lompy 41 Zabrze. tel. 32 376 90 20

Zapraszamy!

CISCO - NOWY NABÓR

Formularz rejestracyjny: bit.ly/ITzapisy

Informacje dodatkowe:

ul. Lompy 41, 41-806 Zabrze

tel. 32 376 90 20, 784 420 941

e-mail: misericordiazabrze@onet.pl



 

Projekt BANGOL INCLUDING FESTIGRESS

Uczestnicy projektu BANGOL INCLUDING FESTIGRESS, z okazji zbliżającego się wyjazdu do Szwecji, utworzyli logo reprezentujące Stowarzyszenie Misericordia na międzynarodowej konferencji w Lund.


Pomoce naukowe

W ramach projektu "Szkoła dla Ciebie" dofinansowanego z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego, słuchacze Wszechnicy Zabrzańskiej otrzymałi zestawy pomocy naukowych oraz podręczniki do przedmiotów medycznych. 

Stowarzyszenie Misericordia

Stowarzyszenie Misericordia. Stowarzyszenie to uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego i przyjęło na siebie przede wszystkim działalność edukacyjną.
Nadrzędnym celem Stowarzyszenia jest podejmowanie inicjatyw poszerzających wiedzę oraz umiejętności dorosłych. W ten sposób pomaga osobom bezrobotnym oraz osobom chcącym podnieść swoje kwalifikacje. Istotnym w działaniu Stowarzyszenia jest również przeciwdziałanie patologiom społecznym oraz wykluczeniu społecznemu.
W zeznaniu składanym za 2010 r. podatnik ma prawo przekazać 1 % swojego podatku wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.
Tak naprawdę podatnik nie zyska nic – ale też nic nie straci – a może bezpośrednio wpłynąć na to do kogo trafią pieniądze z jego podatków. Zysk podatnika jest więc bardziej moralny.

Prawo, by przekazać 1% podatku dotyczy wszystkich podatników rozliczających w danym roku przychody podlegające opodatkowaniu, które nie są z podatku zwolnione. Mogą go rozliczyć zatem podatnicy rozliczający się:

  • poprzez skalę podatkową (niezależnie od źródła, np. umowy o pracę, zlecenia, praw autorskich, zbycia akcji), czyli poprzez standardowy PIT roczny z opodatkowaniem 18% i 32%
  • podatkiem liniowym,
  • ryczałtowo od przychodów ewidencjonowanych
  • podatnicy rozliczający przychody ryczałtowe wskazane w ustawie o PIT – zbycie nieruchomości, kapitały pieniężne, prawa majątkowe

Deklaracja podatkowa zawiera trzy pola, które są niezbędne by przekazać 1% rocznego podatku. W pola te wpisać należy:

  • nazwę organizacji – zgodnie z wykazem organizacji pożytku publicznego, publikowanym przez Ministra
  • numer KRS organizacji
  • przekazywaną kwotę, która nie może przekroczyć 1%

Bardzo istotne jest właściwe podanie danych organizacji. Pomyłka (szczególnie numeru KRS organizacji) spowoduje, że organizacja pieniędzy nie otrzyma (korekta tych danych może okazać się niemożliwa).

Podatnik, za którego deklarację przekazuje pracodawca lub organ rentowy, nie rozliczy 1% podatku. Ma on taką możliwość, jeśli przesłaną mu przez pracodawcę deklarację potraktuje wyłącznie jako informację o zaliczkach za dany rok i sam złoży zeznanie podatkowe jeszcze raz we wskazanym terminie. Wówczas ma on możliwość przekazać kwotę 1% na rzecz wybranej organizacji.

W deklaracji rocznej podatnik może również upoważnić organy skarbowe do przekazania informacji o darczyńcy, oddającym swój 1%. Jeśli podatnik wyrazi zgodę na przekazanie tych informacji, do organizacji pożytku publicznego trafią:

  • dane identyfikacyjne (imię, nazwisko i adres), w tym obojga małżonków, którzy na wniosek podlegają łącznemu opodatkowaniu, oraz
  • wysokość kwoty, przekazanej na rzecz tej organizacji,
  • przeznaczenie kwoty, przez organizację pożytku publicznego (cel szczegółowy).

Są to dane, które mogą posłużyć organizacji w celu podziękowania danemu podatnikowi za przekazanie kwoty. Jeżeli podatnik nie będzie chciał ujawnić swoich danych (pozostać anonimowy), nie musi danych przekazywać i wyrażać zgody. Mimo to może on oczywiście przekazać 1% podatku.

Podatnik w deklaracji może wskazać również konkretny cel, na który 1% ma zostać przekazany. Częstym będzie zatem wspieranie akcji, i trzeba zaznaczyć, że dla organizacji będzie to jedynie informacja, nie jest to informacja zobowiązująca, w szczególności organizacja nie musi rozliczyć się z przekazania darowizny na konkretny cel. Wystarczy, że realizuje cele statutowe. Podanie celu szczegółowego powoduje, że będzie on przekazany organizacji pożytku publicznego.

Stowarzyszenie Misericordia w Zabrzu
KRS 0000008190

ING BANK ŚLĄSKI O.ZABRZE
81 1050 1588 1000 0023 0616 3557

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się