Kalendarz wydarzeń

« Maj 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Najbliższe wydarzenia

Aktualnie mie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Nasze oddziały

Laureaci Wyróżnień im. św. Kamila

Maria Barbara Mazurek, Elżbieta Seferowicz oraz Stowarzyszenie "Misericordia" zostali laureatami tegorocznych Honorowych Wyróżnień im. św. Kamila.

W tym roku wyróżnienia zostały przyznane już po raz dziewiąty. Uroczystości odbyły się w Teatrze Nowym.

Zabrze ma ogromne szczęście do ludzi, dzięki którym tak wiele rzeczy można zrealizować. W Zabrzu można zawsze liczyć na drugiego człowieka i to jest największa wartość tego miasta - podkreśliła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Cieszę się z otrzymania tego wyróżnienia, choć nagroda ta jest dla mnie wielkim zaskoczeniem. Każdy powinien robić to, co najlepiej potrafi. Dobrze, jeśli czyni to nie tylko dla własnej satysfakcji, ale przede wszystkim dla dobra społeczeństwa - mówiła Maria Barbara Mazurek związana z zabrzańskim Hospicjum.

Wyróżnienie św. Kamila to dla mnie wielki zaszczyt, a jednocześnie doping do dalszej pracy społecznej na rzecz innych - mówiła z przekonaniem dr Elżbieta Seferowicz.

W imieniu Stowarzyszenia "Misericordia" wyróżnienie odebrała założycielka stowarzyszenia, dr Krystyna Rożek-Lesiak.

Odbieram ową nagrodę jako prezes stowarzyszenia, na które składa się wieloletnia praca wielu wspaniałych ludzi. To ogromna radość, jeśli ze skromnych pomysłów wyrasta wielkie dzieło - powiedziała dr Krystyna Rożek-Lesiak.

Wyróżnienia św. Kamila przyznawane są osobom, organizacjom i instytucjom, które za sprawą swej działalności społecznej na rzecz miasta i jego mieszkańców przyczyniły się do jego rozwoju. Dotychczasowymi laureatami są między innymi: prof. Bożena Hager-Małecka, Śląskie Centrum Chorób Serca, prof. Bolesław Pochopień, prof. Lech Poloński oraz dr Zbigniew Nawrat.

Źródło: Urząd Miejski Zabrze

Wróć

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Kliknij "Zgadzam się", aby niniejsza informacja nie pojawiała się lub kliknij "Polityka prywatności", aby dowiedzieć się więcej.
Polityka prywatności Zgadzam się